Dobór pracowników

Nie każda firma posiada dzisiaj czas na wynajdowanie dobrych pracowników, bo jak aby na to nie patrzeć, to w każdym momencie zabiera czas i wymaga określonych działań. Dlatego dzisiaj w znaczącej liczbie przypadków firmy podejmują współpracę z agencjami, które proponują im doradztwo personalne.

W agencjach pracują osoby, które doskonale znają się na rekrutowaniu pracowników. Są nimi nie jedynie profesjonalni rekruterzy, ale i osoby, które doskonale znają się na doradztwie personalnym. W agencjach tego rodzaju częstokroć zatrudnia się też psychologów.
Z pomocy agencji rekrutacyjnych najczęściej korzystają te firmy, którym nie woli się przechodzić przez pełne etapy rekrutacyjne. W każdym wszakże takim przypadku procedury zaczynają się przeglądaniem nadesłanych aplikacji. O ile takich jest dużo, wiele czasu zajmuje ich przeglądanie i wychwytywanie tych najbardziej odpowiednich. Jeżeli zadanie to zleci się agencjom, które oferują doradztwo personalne Katowice, cała praca związana z procesem rekrutacyjnym, spada na jej pracowników. Oni dokonują wstępnej selekcji. Oni wskazują kandydatów, którzy na określone stanowisko mogliby się nadawać. Ich celem jest również przeprowadzenie wstępnych rozmów kwalifikacyjnych. W ten sposób cała rekrutacja powierzana firmie zewnętrznej może zakończyć się tym, że do docelowego pracodawcy trafia paru ostatecznych kandydatów i pośród nich dokonywany jest wybór. Agencja, której przedmiotem funkcjonowania jest doradztwo personalne, wysyła do pracodawcy kandydatów najlepszych. W podjęciu ostatecznej decyzji głos polecam już do klienta, czyli firmy poszukującej pracownika.
Zobacz również: doradztwo personalne.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz