Adwokat – jakie usługi oferuje?

Kancelarie adwokackie świadczącą kompleksowe oraz profesjonalne usługi w zakresie różnych dziedzin prawa, w głównej mierze prawa gospodarczego oraz podatkowego. Jeśli więc mamy wątpliwości natury prawnej, warto zwrócić się do adwokata o pomoc.
Kancelaria adwokacka – na jaką pomoc możemy liczyć?
Przede wszystkim należy wyraźnie podkreślić, że adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno klientom prywatnym, jak też biznesowym, czyli przedsiębiorstwom a także spółkom.

Jest to w głównej mierze obsługa prawna dotycząca analizy a także weryfikacji dokumentacji firmowej. Ponadto, adwokaci odpowiadają też za zakładanie spółek poznań. Warto zdawać sobie sprawę, że fachowa pomoc prawna jest również niezbędna w procesie upadłościowym firmy, jak też przy upadłości konsumenckiej. Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów przed urzędami, jak też sądami wszystkich instancji. W związku z tym występują w imieniu klienta także przed urzędem skarbowym. W dodatku, adwokaci, którzy specjalizują się w omal podatkowym, oferują nie tylko i wyłącznie doradztwo, ale też występowanie w konkretnych sprawach podatkowych, między innymi takich jak ulga ip box. Jest to preferencja podatkowa, która pojawiła się w przepisach podatkowych 1 stycznia 2019 roku. W myśl jej zapisów w sytuacji działalności badawczej i rozwojowej można ubiegać się o preferencyjne warunki podatkowe, czyli 5% podatku dochodowego. Należy natomiast pamiętać, że ulga ipbox obłożona jest wieloma warunkami, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Polecana strona: rejestracja spółek poznań.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz