Żywopłot

Jeżeli chcemy zadbać o walory stylistyczne posesji, niemniej jednak też względy praktyczne, to z pewnością dobrym rozstrzygnięciem jest grab na żywopłot, tworzący jeden z popularniejszych żywopłotów liściastych. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że taki żywopłot to nie tylko i wyłącznie bardzo miły dla oka wygląd oraz zwarta struktura, ale również dobre osłonięcie np od ruchliwej ulicy.
Jaki żywopłot wybrać?
Żywopłot z grabu jest coraz częściej wybierany przez osoby, które pragną zadbać o zabezpieczenie posesji, jak również zadbanie o walory miłe dla oka posesji czy także ogrodu.

Trzeba podkreślić, że grab to drzewo liściaste, które odznacza się w głównej mierze niskimi wymaganiami glebowymi, dlatego dobrze sprawdzi się w różnych ustaleniach. Warto wspomnieć o tym, że jest to w głównej mierze gatunek odporny na działanie niskich temperatur, niemniej jednak bardzo dobrze znosi także susze a także jest odporny na wiele gatunków popularnych szkodników. Dzięki temu zachowuje swoje właściwości dosłownie w niekorzystnych warunkach. Grab to wiele różnorakich gatunków, najczęściej na żywopłoty wybierany jest grab pospolity, które ma liście w kształcie serca. Warto pamiętać o tym, że ta odmiana odróżnia się również niewielkimi wymogami, jeśli chodzi o pielęgnację. Żywopłot z grabu świetnie kontroluje się w ogrodach, na posesjach czy także na działkach. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że taki żywopłot możemy coraz częściej zauważyć w różnorakich lokalizacjach. Warto wspomnieć natomiast o tym, aby sadzić grab późną jesienią bądź też wczesną wiosną, ponieważ wtedy nie jest jeszcze w okresie wegetacyjnym.

Więcej informacji na stronie: Żywopłot z grabu

Możesz również polubić

Dodaj komentarz