Zioła i suplementy w każdym domu

 

Każda dobrze zaopatrzona zielarnia powinna posiadać w swoim asortymencie olej z czarnuszki. Posiada tak kilka właściwości prozdrowotnych, że nie może go zabraknąć także w naszym domu.

Czym zasłużył sobie na miano „złota faraonów”?

Funkcjonuje przeciwzapalnie i przeciwbólowo – można go porównać do skuteczności aspiryny (analogicznie działa czarci pazur). Dodatkowo pomaga chronić nerki i wątrobę – wspomaga regenerację narządów wewnętrznych.

Niemniej jednak to nie wszystko – obniża też poziom złego cholersterolu i glukozy we krwi. Dzięki temu zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2. Wykazuje w dodatku podobne właściwości jak olej arganowy, stosowany zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Nic dziwnego, że starożytni Egipcjanie tak bardzo doceniali czarnuszkę. Dodatkowo ma też działanie lekko uspokajające i wspomaga walkę z bezsennością.

Bardzo istotne jest jedna to, że nasiona czarnuszki oraz olej wykazują potencjalne działanie antynowotworowe. Niejeden sklep zielarski może pochwalić się tym, że sprzedaje zioła na raka, niemniej jednak czy są one skuteczne?

Badania laboratoryjne potwierdziły, że olej z czarnuszki faktycznie hamował rozwój komórek rakowych, a wręcz je niszczył. Ma również zbawienny wpływ na osoby, które muszą korzystać z radioterapii – łagodzą albo dosłownie zapobiegają niekorzystnym skutkom ubocznym naświetlania.

Olej z czarnuszki można stosować doustnie (1-2 łyżki na dzień), ale posiada też bardzo pozytywne właściwości stosowany zewnętrznie na skórę. Pomaga walczyć z chorobami skóry, chroni przed poparzeniem słonecznym i przyspiesza gojenie ran.

Polecam spostrzec: vita-biosa.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz