Wyspa Faro – informacje

Z całkowitą czyli stu procentową pewnością ogromne zainteresowanie wzbudzają wyjątkowe miejsca, które mają wspaniały charakter, choć ze względu na niesamowite krajobrazy oraz scenerię. Takim właśnie miejscem jest wyspa Faro, czyli bardzo niewielka wyspa położona blisko wybrzeży Gotlandii, do której możemy zdobyć się promem, a rejs trwa zaledwie kilka minut.
Co warto mieć świadomość tego na temat wyspy Faro?
Na początku powinno się podkreślić, że jest to wyspa, która charakteryzuje się wyjątkowym krajobrazem, który tworzą między innymi przepiękne wapienne skały, które bogate są w zarośla czy też wrzosowiska.

To wyjątkowa sceneria sprawiła, że osiedlił się tam jeden z bardziej znanych reżyserów, a mianowicie Ingmar Bergman. Spędził na tej wyspie niemal 40 lat i tam też został pochowany zgodnie ze swoim ostatnim życzeniem. Należy pamiętać o tym, że wyspa jest tak ładna, że została wybrana przez reżysera ze względu na wyjątkowość zdjęć plenerowych. Przy tym, Bergman docenił też niepowtarzalność tej wyspy, która stanowiła dla niego pustelnię, gdzie mógł tworzyć. Obrazy krajobrazu z tej wyspy przewijają się w wielu filmach, które odniosły sukces komercyjny i przeniknęły do świadomości wielu widzów. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że ta wyspa budzi tak ogromne zainteresowanie nie tylko wielbicieli wyjątkowej przyrody i dzikiej natury, niemniej jednak również miłośników kina, a w szczególności filmów tego znanego szwedzkiego reżysera. Warto zatem zaznajomić się ze zdjęciami, które idealnie ilustrują wyjątkowy klimat tej niepowtarzalnej małej wyspy położonej niedaleko Gotlandii.

Polecana strona: wyspa Faro.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz