Wydajny system grzewczy – ogrzewanie podłogowe frezowane

Ogrzewanie podłogowe jest rozstrzygnięciem rentownym pod wieloma względami. Przede wszystkim sprawia równomierne rozprowadzenie ciepła po całym pomieszczeniu. W sytuacji zastosowania kaloryferów cyrkulacja powietrza jest znacznie gorsza, co prowadzi między innymi do obniżenia poziomu wilgotności w pomieszczeniu.

Konsekwencją jest rozprzestrzenianie się kurzu a także roztoczy. Jeśli jednakże obawiamy się prac budowalnych związanych z montowaniem ogrzewania podłogowego, to jest sposób, aby ich uniknąć. Wyjściem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które nie oczekiwania skuwania posadzek a także podłóg.
Co jeszcze powinno się wiedzieć na temat ogrzewania podłogowego frezowanego?
Jest to system grzewczym, którego instalacja przebiega bardzo szybka. I co równie ważne – jest możliwa w budynkach już ukończonych a także zamieszkałych. Jest to możliwe, ponieważ frezowanie pod ogrzewanie podłogowe jest procesem, który nie wymaga skuwania posadzek. Frezowanie polega na wycinaniu niedużych rowków, około dwucentymetrowych, w których są instalowane rurki grzewcze. Tradycyjnie trzeba najpierw skuć posadzkę, rozłożyć na podłożu rurki, a następnie je zalać. Zakres prac jest więc znacznie większy, co bez wątpienia znaczy, że trwają one dłużej. W sytuacji ogrzewania podłogowego frezowanego prace przebiegają nie tylko i wyłącznie bardzo szybko, ale także bezpiecznie dla domowników. Pył, który powstaje w czasie frezowania, jest pochłaniany przez specjalny odkurzacz, zatem nie rozprzestrzenia się po domu, zanieczyszczając różnorodne powierzchnie.
Zobacz więcej: ogrzewanie podłogowe frezowane.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz