Urządzanie ogrodu – rośliny ozdobne

Rośliny ozdobne w ogrodzie nie tylko go dekorują, niemniej jednak także zapewniają odpowiednie warunki do odpoczynku, urządzania grilla i spotkań z familią oraz przyjaciółmi. Jednak by rośliny dobrze sobie radziły w naszym ogrodzie, powinno się wziąć pod uwagę ich oczekiwania dotyczące gleby czy wymaganej ilości wody.
Jakie rośliny wybrać do ogrodu?
Jeśli chcemy uniknąć kłopotów, najlepiej wybrać rośliny łatwe w uprawie, które nie wymagają żadnej specjalnej pielęgnacji.

Wystarczy podlewanie i przycinanie w odpowiedniej porze roku, ażeby rosły i pięknie kwitły. Przykładem takiej rośliny jest Hortensja Vanille fraise, czyli najpiękniejsza z odmian hortensji bukietowych, która dorasta do nieomalże dwóch metrów wysokości. A przy tym, może być szeroka nawet na półtora metra. Jest rośliną odporną na mróz, dzięki czemu kwitnie co roku. Lubi miejsce nasłonecznione i na prawdę często jest wykorzystywana do utworzenia żywopłotu. Na początku kwiaty są białe, ale kolor stopniowo się zmienia, aż stają się różowe. Cudownie kwitnącą rośliną jest również Budleja trójkolorowa, która osiąga dosłownie dwa metry wysokości. Jej kolorowe podłużne kwiaty przyciągają motyle, stąd jej nazwa motyli krzew. Kwiaty tego krzewu dorastają wręcz do 30 cm i bardzo długo się utrzymują, dosłownie do września. Nie ma dużych założeń glebowych, ale powinna być uprawiana w miejscach osłoniętych od wiatru. Jeśli mamy ogród skalny, to warto wybrać roślinę znaną ze swojego wpływu na koty. Kocimiętka lubi miejsca nasłonecznione. Jest to także roślina nadająca się do uprawy pojemnikowej.
Więcej informacji: Lagerstroemia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz