Uprawnienia w branży budowlanej

Jeśli pragniemy zwiększyć swoje szanse na podwyżkę czy też dostanie lepszej pracy to z pewnością warto inwestować w swój rozwój, a zatem zdobywać nowe kwalifikacji a także kompetencje. Trzeba wspomnieć o tym, że uprawnienia budowlane wydawane są w postaci wyborów komisji kwalifikacyjnej polskiej izby Inżynierów Budownictwa po pozytywnym zdaniu obu części egzaminu.
Egzamin na uprawnienia budowlane – na co zwrócić uwagę?
Przede wszystkim należy podkreślić że uprawnienia w branży budowlanej to zyskanie nowych kompetencji, a głównie możliwości samodzielnego wykonywania prac technicznych w budownictwie w zakresie projektowania albo kierowania robotami budowlanymi.

Natomiast ażeby podejść do egzaminu na uprawnienia budowlane, należy spełnić wymogi, które zawarte są w przepisach prawa budowlanego, a które dotyczą dobrego wykształcenia kierunkowego jak również odbycia stosownie długiego stażu w branży budowlanej. Jeśli kandydat spełnia te warunki, to wtedy może zapisać się na sesje egzaminacyjną, takie sesje odbywają się dwie razy w roku. Warto pamiętać o tym, aby przygotować się do takiego egzaminu korzystając w głównej mierze z firm szkoleniowych, które upowszechniają swoim klientom bazy aktualnych pytań pojawiających się na kolejnych sesjach egzaminacyjnych. Pamiętajmy także o tym, że uprawnienia budowlane dzielą się na 2 podstawowe kategorie, a mianowicie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi oraz do projektowania. W ich obrębie odróżnia się jeszcze szereg specjalności, a zatem powinniśmy wybrać również specjalność w zakresie której pragniemy dostać uprawnienia.

Zobacz: uprawnienia budowlane.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz