Rośliny ozdobne do ogrodu

W każdym ogrodzie muszą odnaleźć się rośliny ozdobne. Cudownie zaaranżowany ogród to miejsce spotkań z dobrymi przyjaciółmi a także rodziną, ale też miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu w pracy oraz zbieramy siły na kolejny dzień. Warto więc dołożyć wszelkich starań, ażeby było to miejsce, w którym będziemy otoczeni przez piękne rośliny.

Na szczęście na rynku dostępnych jest sporo gatunków roślin ozdobnych, które nie tylko i wyłącznie pięknie wyglądają, ale również uzupełniają dokładnie określone style aranżacji ogrodów. Taką rośliną, która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie, jest trawa ozdobna. W tej roli bardzo dobrze sprawdza się Kostrzewa Sina o niebiesko-zielonych liściach tworzących interesujące kępy w rabatach.
Hortensja, roślina która powinna wyszukać się w każdym ogrodzie
Hortensje ogrodowe uznawane są za jedne z najpiękniejszych roślin ozdobnych. Wyróżniają się pięknymi kwiatami. Ponadto, są to rośliny łatwe w uprawie, więc nawet osoby niedoświadczone w uprawie roślin poradzą sobie z jej pielęgnacją. Hortensja Hot Red to odmiana o czerwonych kwiatach, które bardzo długo utrzymują się na pędzie. Niewielkie rozmiary pozwalają uprawiać ją również na balkonach w donicach. Powinno się pamiętać, że hortensje lubią glebę o odczynie kwaśnym, dzięki czemu są zabezpieczone przed różnymi chorobami, ponieważ w takich właśnie glebach przyswajają najwięcej składników odżywczych i mikroelementów. Intrygującą gatunkiem jest Hortensja pnąca, która przy odpowiedniej pielęgnacji osiąga wręcz kilkanaście metrów wysokości. Co najważniejsze, bardzo dobrze znosi brak słońca.

Sprawdź również informacje na stronie: Hortensja pnąca.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz