Rośliny ozdobne do każdego ogrodu – hortensje

Urządzanie ogrodu to prawdziwa przyjemność. Powinno się jednakże wybrać do niego odpowiednie rośliny, które go nie tylko upiększą, ale także bardzo dobrze będą sobie radziły w ustaleniach glebowych. Hortensje ogrodowe są roślinami, które dobrze sobie radzą w różnych warunkach, choćby najbardziej lubią żyzną glebę oraz stanowiska nasłonecznione.

Są jedną z najczęściej wybieranych roślin do ogrodów. Jest to zasługa walorów estetycznych, jak także dość łatwej uprawy. Warto pamiętać natomiast, że wręcz hortensje wymagają stosowania pewnych zasad pielęgnacji. W związku z tym najlepiej się z nimi zapoznać i pilnie ich przestrzegać, ażeby prezentowały się jak najlepiej w naszym ogrodzie.
Jakie hortensje wybrać do ogrodu?
Bardzo interesującą odmianą jest Hortensja Phantom, która osiąga do 3 metrów wysokości. Poprzez odpowiednie cięcie może być uformowana w krzew lub nawet drzewko. Kwitnąć zaczyna już w połowie lipca, a kwiaty utrzymują się na krzewie aż do pierwszych przymrozków. Hortensja Bobo pojawiła się w Europie relatywnie ostatnimi czasy, niemniej jednak w tak niedługim czasie już zdążyła podbić serca wszystkich wielbicieli ogrodnictwa. Cechą jedyną w swoim stylu tej odmiany są kwiaty, które przypominają płomienie. W trakcie kwitnienia ich kolor zmienia się z białego na różowy. Pędy tej odmiany są bardzo silne, ponieważ utrzymują kwiaty i nie uginają się pod ich ciężarem. Hortensja Moonlight wyróżnia się kwiatostanem o imponujących rozmiarach. Kwiaty na początku kwitnienia posiadają barwę białą, natomiast wraz z upływem czasu ciemnieją do koloru różowego.

Źródło: Hortensja Moonlight.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz