Prowadzenie firmy

Jeśli Twoja firma dopiero zaczyna funkcjonować, a Ty nie masz czasu na wyszukiwanie osoby, która zajmie się sprawami Twoich pracowników. To zagadnienia powiązane z prowadzeniem spraw kadrowych i księgowych możesz zlecić osobie z zewnątrz.

Wystarczy, że podpiszesz z nią stosowną umowę i to ona będzie musiał dbać o to, by posiadać od dyspozycji program do urlopów czy taki, za radą którego będzie księgowała dokumenty księgowe twojej firmy. Z takich usług korzysta dzisiaj wielu przedsiębiorców, którzy nie zatrudniają księgowej i kadrowej na etacie.
Taka osoba będzie dbałą o twoją firmę, pomimo tego, że nie będzie jej bezpośrednim pracownikiem. Ta troska będzie przejawiała się tym, że będzie ona solidnie zbierała informacje, jakich dostarczy jej program do ewidencji czasu pracy. Na tej bazie bezbłędnie wyliczy uposażenie dla Twoich pracowników. Wyliczy również te opłaty, które będziesz musiał ponosić na rzecz ZUS-u czy urzędu skarbowego. W tym zakresie ciebie nie będzie interesowało nic oprócz dokonaniem stosownego przelewu. Na pewno, jeśli zależy Ci na tym, aby osoba tak w każdej sytuacji znajdowała się blisko, to będziesz musiał zatrudnić ją na stałe. Taki zabieg opłaca się wówczas, kiedy firma jest w rzeczywistości duża. Wówczas osoba zajmująca się kadrami i płacami najczęściej jest osobą na etacie. Daje jej się do dyspozycji program do liczenia czasu pracy. Gdy taka osoba jest zatrudniona w firmie, można zmieć z nią bezpośredni kontakt, co często jest dużym ułatwieniem. Dlatego kadrowe i księgowe w znaczącej liczbie sytuacji są stałymi pracownikami firm.
Zobacz: układanie planu zakładu pracy.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz