Niesamowite wakacje

Podróżowanie to bez wątpienia coś, co przynosi wiele nowych doświadczeń czy pięknych wspomnień. Nie od tego momentu wiadomo, że podróże kształcą. Gdzie warto wybrać się w wyjazd? Miejsc jest sporo i tak doprawdy wszystko uzależniony jest od naszych indywidualnych preferencji.

Niektórzy doceniają krótkie, niemniej jednak intensywne wyjazdy, a niektórzy preferują dłuższe wakacje, w których łączą zwiedzanie, aktywność wraz z odpoczynkiem. Gdzie warto wybrać się w Europie? Turystyka na starym kontynencie jest bardzo rozwinięta, jest wiele pobudzających ciekawość miejsc godnych zobaczenia. 
Paryż – miasto, które musisz zobaczyć
Paryż to miasto doskonałe zarówno na dłuższy wyprawa, jak i weekendowy city break. Francuska stolica wielu kojarzy się z modą, miłością, ogromną liczbą światowej sławy muzeów czy zabytków. Niemniej jednak Paryż to też ładne, wąskie uliczki, klimatyczne knajpki i dzielnice artystów. Co warto zobaczyć, będąc w Paryżu?
Wieża Eiffla
Ikona Paryża, budowla, którą każdy zna. Położona tuż nad Sekwaną. Obok Wieży Eiffla nie można przejść obojętnie. W ciągu dnia warto zrobić sobie piknik na Polach Marsowych – to idealne miejsce na odpoczynek z pięknym widokiem na Wieżę. Z kolei w nocy Wieża jest cudownie oświetlona. Jeżeli już pragniesz podziwiać ładną panoramę Paryża, możesz wjechać na sam szczyt Wieży – zapierające dech w piersiach widoki gwarantowane. O ile zamierzasz zakupić bilety, warto zrobić to online – ta popularna atrakcja przyciąga wielu turystów, co wiąże się z ogromnymi kolejkami.
Luwr
Światowej sławy muzeum, w którym znajduje się ogromna ilość dzieł sztuki artystów z całego świata. Spośród ponad 300000 dzieł odwiedzający mogą podziwiać takie obrazy jak Mona Lisa. Luwr to nie tylko obrazy – jego wnętrza również robią ogromne wrażenie. Znajdziemy tam sufity zdobione we freski, które jedynie podkreślają piękno tego miejsca. Na zwiedzanie tego muzeum warto przeznaczyć co najmniej kilka godzin, tak, by móc zobaczyć jak najwięcej. 
Sprawdź również informacje na stronie: gdzie jechać na romantyczne wakacje.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz