Naciąg do rakiety tenisowej

Podstawowym obowiązkiem każdego zawodnika tenisa ziemnego jest regularne wymienianie naciągu w rakiecie tenisowej. Jest to niesamowicie istotne i na pewno nieraz trener wam o tym wspominał. Naciąg tenisowy muszą wymieniać zarówno specjaliści, jak i amatorzy.

Oczywiście te dwie grupy będą wymieniały naciąg z w całości inną częstotliwością. O ile zajmujecie się tenisem ziemnym wyłącznie amatorsko i zwyczajnie jest to dla was sport, który umożliwia wam zadbać o wysoką formę waszego ciała, to zdecydowanie warto wymieniać naciąg w rakiecie średnio co dwa lub trzy miesiące. Bez wątpienia jest to bardzo dobra częstotliwość przy założeniu, że gracie w tenisa dwa razy w tygodniu. Jeżeli już spędzanie tylko godzinę tygodniowo na korcie tenisowym, to możecie wymieniać naciąg w waszej rakiecie nawet co cztery albo pięć miesięcy.
Zawodowcy powinni wymieniać swój naciąg o wiele, o sporo częściej. Najlepsi profesjonalni gracze wymieniają naciąg co każdą rozgrywkę. O ile myślicie poważnie o karierze tenisisty to warto maksymalnie raz na cztery tygodnie wymienić naciąg w waszej rakiecie. Zdecydowanie najlepszy naciąg tenisowy zakupicie u profesjonalnej firmy specjalizującej się w sprzedaży sprzętów do tenisa ziemnego. Posiadając bardzo wysokiej jakości naciąg tenisowy w waszej rakiecie z całą pewnością odczujecie ogromną różnicę już przy pierwszej grze na korcie tenisowym. Będziecie wstanie odbijać piłeczkę używając o sporo mniejsze siły, co jest fantastycznie istotne, gdyż przecież gra w tenisa ziemnego jest niesamowicie wyczerpującym fizycznie sportem.
Polecamy: marbello eclipse.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz