Korzystanie z komputera

Obecnie coraz więcej usług przenosi się do sieci. Wiele formalności wciąż można załatwiać w tradycyjnych stacjonarnych placówkach, jednakże korzystanie z rozwiązań internetowych jest często premiowane przez usługodawców mniejszymi kosztami obsługi , a ponadto łatwiejszym dostępem do informacji.

Specyfikacją jest już opłacanie abonamentu za poradą przelewu albo karty debetowej bądź kredytowej.
Jednak osoby starsze, powyżej 50. roku życia, mogą mieć problemy z wykorzystaniem nowych technologii, ponieważ wychowały się bez nich. Poruszają się w tym obszarze znacznie mniej swobodnie, dlatego nauka obsługi komputera ma możliwość wiązać się dla nich z dużym stresem, a dzieci i wnuki rzadko posiadają cierpliwość i czas dla seniorów wymagających szczególnej sugestie i cierpliwości. W pokonywaniu barier najbardziej pomocni są wyszkoleni wolontariusze działający w organizacjach non-profit i organizujący szkolenia w domach kultury, bibliotekach i innych tego typu instytucjach.
Dla seniorów z nieco większym doświadczeniem w obsłudze komputera, ale chcących zgłębić bezdyskusyjne tematy w sposób bardziej dokładny, pomocny może być kurs komputerowy on-line. Właściwie utworzony kurs spowoduje, że nauka obsługi komputera będzie przygodą, a nie mordęgą. Możliwe spektrum tematyki takich kursów jest szerokie. Ma możliwość obejmować obsługę edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych, skryptów do przygotowywania prezentacji, efektywnefunkcjonalne wynajdowanie informacji w sieci, bankowość internetową i wiele, kilka innych. Kurs komputerowy powinien być utworzony z myślą o możliwych bieżących potrzebach i przekonywać uczestników, że nabyta wiedza i umiejętności dają się wprost zastosować.
Polecamy: kurs komputerowy Gdynia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz