Kiedy skorzystać z tlenoterapii?

Sesje w komorach normobarycznych cieszą się dużą popularnością, zarówno w gronie osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami oraz urazami, jak także ludzi, którzy pragną poprawić swój wygląd czy samopoczucie. Powinno się podkreślić, że komora normobaryczna stwarza optymalne warunki do przeprowadzenia tlenoterapii, a mianowicie podwyższone ciśnienie atmosferyczne, jak też podwyższone stężenie gazów, a starannie tlenu, dwutlenku węgla oraz wodoru.
Jakie przeznaczenie ma tlenoterapia?
Leczenie tlenem znane jest od dawna, wykorzystuje się takie terapie w głównej mierze w sytuacji osób po ciężkich oparzeniach, ponieważ przeznaczenie tlenu w podwyższonym stężeniu znacznie przyspiesza gojenie ran a także regenerację tkanek.

Takie sesje w komorach wykorzystywane są przez sportowców, którzy w ten sposób szybciej się regenerują oraz leczą kontuzje. Powinno się natomiast podkreślić, że normobaria Łódź to także skuteczny sposób na odmłodzenie organizmu, ponieważ podwyższone stężenie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne, a w ten sposób ułatwia dotarcie tlenu do miejsc trudnodostępnych, co przekłada się w głównej mierze na zmniejszenie problemów skórnych, takich jak rozstępy czy zmarszczki. W dodatku, tlenoterapia ma też korzystny wpływ na schorzenia takie jak zapalenie atopowe czy łuszczyca. Terapia podwyższonym stężeniem tlenu przyspiesza gojenie ran, zmniejsza opuchlizny po urazach, redukuje stany zapalne, jak też pobudza do produkcji kolagenu, komórek macierzystych a także komórek odpowiedzialnych za odnowę tkanki kostnej.

Zobacz: normobaria Łódź.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz