Jakość zabawek

Jak zakupować zabawki, ażeby dzieci się z nich cieszyły i bawiły się nimi dłużej niż godzinę? Na pewno nie jest to zwykłe zadanie. Nie ułatwia tego również sytuacja w sklepach z zabawkami, gdzie wybór jest tak duży, że nierzadko można w takim sklepie po prostu zgłupieć.

Bo nie dość, że są w nich zabawki edukacyjne, to pod dostatkiem jest i różnych innych. Są nimi pluszaki i maskotki. Masa klocków i figurek. Nie brakuje również zabawek w zestawach i jak taki biedny dorosły posiada wybrać taką, która będzie najlepiej dobrze dopasowana? To nie lada wyzwanie.
Na pewno łatwiej jest dokonać takiego wyboru, jeżeli wie się, jakimi zabawkami lubi się bawić dziecko. Kilka z nich na przykład lubi zabawki drewniane. Ale z drugiej strony ile można kupować dzieciakowi takie same zabawki. Wszak na pewno po pewnym czasie ma on już ichniejszym dosyć. Wówczas należy zdać się na własną intuicję i kupić zabawkę taką, która nas zainteresuje. Są wówczas szanse, że zaciekawi ona i malucha. Jeżeli już spodoba nam się djeco, to taki kupmy i tyle. Zasadzie z żadną zabawka nie posiada gwarancji, że dziecko będzie bawiło się nią miesiącami. Wręcz najbardziej atrakcyjna zabawka z w pewnych przypadkach nudzi się lub jest zastępowana inną, nowszą i dla dziecka atrakcyjniejsza. Na to nic się nie poradzi. Dlatego przy kupowaniu zabawek nie zawsze polecam się długo zastanawiać. Czasami spontaniczne decyzje są najlepsze. A jeżeli wręcz okażą się nietrafne, to za jakiś czas znowu na pewno będzie okazja, żeby kupić inną zabawkę. Wówczas ponownie będzie można się wykazać. Może tym razem pójdzie dużo lepiej.
Źródło: melissa and doug.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz