Działanie feromonów

Feromony są substancjami, które produkowane są przez rośliny i zwierzęta. Feromony produkują też ludzie. To niebywale delikatne substancje zapachowe, które mogą mieć bardzo zróżnicowane działanie. W świecie zwierząt mocne feromony decydują o tym, jaką pozycję konkretny osobnik zajmuje w stadzie.

Posiadają też duży wpływ na elegancja płciową. Mogą również spełniać funkcje ochronne, ostrzegawcze i wabiące. Są one na tyle efektywne, że zaczęto je wygenerować na skalę przemysłową.
Decyzje takie poparto licznymi badaniami, które potwierdziły, że działanie feromonów jest realnie bardzo duże i że dzięki nim postrzeganie danej osoby może być rzeczywiście inne. ObecnieNa chwilę obecną wytwarza się te substancje w celach sprzedażowych. Zwykle sprzedawane są w drogeriach i perfumeriach, gdzie lub dolewa się je do wybranych perfum albo decyzję o ich użyciu zostawia się klientowi. Wówczas on sam może używać feromonów wtedy, kiedy woli, a nie za każdym razem, gdy używa kupionych perfum. O tym, czy feromony są efektywne na co dzień przekonuje się wiele osób. A te, które miały okazję doświadczyć ichniejszym funkcjonowania, nie umieją zwykle już z nich zrezygnować. Feromony zazwyczaj posiadają wpływ na ich życie zawodowe i osobiste. O ile feromony są świetnie dozowane zwykle jest to wpływ pozytywny. Takie substancje mogą posiadać wpływ na atrakcyjność płciową i pozycję, jaką zajmuje się w pracy. To szczególnie chętnie wykorzystywane substancje przez przedstawicieli handlowych lub osoby, które w swojej pracy muszą zarządzać ludźmi. Feromony ułatwiają im to zadanie.
Zobacz więcej: mocne feromony.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz