Czym zajmuje się kancelaria prawna?

Jeśli potrzebujemy fachowej pomocy prawnej, powinniśmy umówić się na wizytę do kancelarii adwokackiej. Powinno się pamiętać o tym, że prawnik reprezentuje swoich klientów zarówno w postępowaniu przygotowawczym, jak również przed sądami wszystkich instancji, niemniej jednak również przed urzędami, na przykład przed urzędem skarbowym.
Pomoc adwokata – co trzeba wiedzieć?
Adwokaci specjalizują się w różnorakich dziedzinach prawa, a więc podejmują się prowadzenia spraw związanych z prawem cywilnym, administracyjnym, jak także prawem pracy.

Należy podkreślić, że adwokat reprezentuje interesy klienta w sprawach dotyczących przykładowo naruszenia zapisów zawartych w umowie o pracę. Są to również sprawy dotyczące mobbingu, jak też odszkodowań za rozwiązanie umowy o pracę czy sprawy związane z wypadkami, które wydarzyły się w miejscu pracy. Co więcej, adwokat podejmuje się również prowadzenia spraw dotyczących prawa ubezpieczeń społecznych, są to przykładowo sprawy dotyczące podwyższenia świadczeń emerytalnych albo rentowych. Spora część spraw, z jakimi zgłaszają się do prawników osoby fizyczne, tyczy się spraw rodzinnych, a więc np ustalenia kontaktów z dzieckiem, spraw dotyczących uzyskania lub utrzymania władzy rodzicielskiej lub także ustalenia ojcostwa. Warto pamiętać jednak o tym, że adwokaci świadczą także swoje usługi na rzecz klientów biznesowych, oferując między innymi weryfikację dokumentacji firmowej pod kątem prawnym, jak również sporządzanie opinii prawnych. Są to też sprawy dotyczące prawa gospodarczego.

Polecana strona: adwokaci pszczyna.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz