Czy da się tanio wypromować stronę www?

Pozycjonowanie stron jest czymś, na co decyduje się coraz więcej osób prywatnych oraz firm, czy to podejmując się go we własnym zakresie, czy też korzystając co więcej z płatnych usług firm pracujących w branży. Niezależnie od tego, na którą z takowych opcji zdecydujemy się, musimy mieć świadomość, na czym cały ten proces polega i co robi się w jego obrębie. Jeślipromowanie strony w internecie powierzamy podmiotowi zewnętrznemu, ułatwi nam to administrowanie go.

Jeżeli już realizujemy to sami, da nam to pojęcie na temat tego, jakie praktyki są dobre, a jakie – nie bardzo. W tym poradniku skupimy się na czymś takim, jakpozyskiwanie linków, które od lat stanowi bazę pozycjonowania, a którego zasady doceniają się przerabiać.
Złote wskazówki dotyczące linkowania
Choć sam proces pozyskiwania linków do naszej strony www może wydawać się łatwy i kiedyś taki był, dziś jest nieco całkiem inaczej, a nasze działania w jego obrębie muszą być rozsądne i ze starannością przemyślane. Warto wspomnieć zatem o tym, ażeby:

stawiać na jakość, a nie ilość – ta druga może nas wprowadzić filtr albo doprowadzić do bana. Bardzo dobre jakościowo linki z mocnych stron są tymi najcenniejszymi;
dobierać strony linkujące tematycznie – czy strony o zwierzętach na prawdę często linkują do stron motoryzacyjnych? Niekoniecznie. Dbajmy o zachowanie tematyki;
zróżnicowany profil linków – dywersyfikacja to aktualnie podstawa w linkowaniu. Nie zamykajmy się zatem w obrębie jednego anchor textu, niemniej jednak też nie publikujmy jedynie linków do-follow. Nie poruszajmy się również jedynie w obrębie blogów. Działajmy kreatywnie, a nam się to opłaci.

Podsumowanie
Choćlinkowanie, o którym kilka słów powiedzieliśmy w tym niedługim poradniku, jest zdecydowanie najważniejszą częścią pozycjonowania stron, nasze działania nie powinny skupiać się wyłącznie w jego obrębie, a być powiązane również z dbaniem o samą stronę i dostarczanie za jej pośrednictwem wartościowych, stosownie przystosowanych do SEO treści. Samo linkowanie jednakże powinno być robione z głową, zawsze z naciskiem na jakość, a nie na ilość.
Zobacz więcej: Sklep SEO.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz