Co zrobić aby strona była popularniejsza?

Pozycjonowanie SEO, z angielskiego Search Engine Optimization czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, to wszystkie funkcjonowania, których celem jest utworzenie takiej strony internetowej, której treści będą jak najlepiej odpowiadały wynikom szukania w popularnych wyszukiwarkach internetowych. Dzięki temu nasza witryna posiada szansę wyszukać się na jednej z kilku pierwszych stron rezultatów wyszukiwania, gdyż według statystyk internauci rzadko przeglądają czwartą i kolejne strony rezultatów. Pozycjonowanie można zastosować w stosunku do stron firmowych, blogów, sklepów i przeróżnych portali, czyli w praktyce nieomalże do każdej strony internetowej, którą prowadzimy.

Jeżeli pragniemy, aby nasze działania były efektywne, powinieneś zadbać o to, by poznać zasady pozycjonowania narzucane przez Wyszukiwarkę – w przeciwnym razie możemy narazić się na to, że linkowanie mojej strony nie przebiegnie w sposób nas zadowalający, bo linki utkną na poziomie kilkunastej strony wyszukiwania i żadna osoba do nich nie dotrze. Kluczową sprawą jest stosowanie stosownie dobranych słów zasadniczych, które właściwie określają tematykę naszej strony, a co więcej występują w formie gramatycznej przeważającej pomiędzy użytkowników globalnej sieci, wyszukujących linki o tej tematyce. Słowa te posiadają przeznaczenie w tak zwanych tekstach presell i zapleczowych.
Linkowanie jest obok pozycjonowania SEO najlepiej skutecznym narzędziem dla zdobycia popularności strony. Część właścicieli witryn opiera się na programach umożliwiających obieg adresów, które ocierają się nawet o funkcjonowania spamujące, gdyż linki są wrzucane na przeróżne fora i blogi. W tym momencie natomiast wyszukiwarki mają coraz więcej zabezpieczeń, które pomagają wychwytywać strony korzystające z takich narzędzi, więc zdecydowanie skuteczniejsze jest linkowanie naturalne. Najkrócej mówiąc, opiera się ono w wielkiej mierze na jakości treści na mojej stronie. Wtedy możemy liczyć na to, że posiadacz innej strony, uznając te informacji za ciekawe, zacytuje je u siebie, wklejając link do źródła i tym sposobem uzyskamy więcej odsłon, a ma możliwość i stałych czytelników, którzy poprzez zwiększenie ruchu na stronie, też mają wpływ na pozycjonowanie w wyszukiwarce.

Dodatkowe informacje: strony zapleczowe na platformie blogowej.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz